Jak zaprojektować logo i skuteczną stronę internetową?

strony internetowe radomLogo jest znakiem rozpoznawczym firmy. Musi być zaprojektowane w taki sposób, aby klienci kojarzyli je właśnie z naszą marką. Ważne jest, aby były interesujące i odróżniało się od innych znaczków dostępnych już na rynku. Równie ważny jest wygląd i budowa strony internetowej. Na te dwa czynniki szczególnie należy zwrócić uwagę.

Czynniki wpływające na kształt logo

Ważne jest, aby odpowiednio określić profil swojej firmy. Dzięki temu, będziemy mogli dobrać do niego odpowiednie logo. Musimy zdecydować czy do naszej firmy lepiej będzie pasowała grafika wektorowa czy bitmapowa. Jeśli projekt jest jednorazowy, możemy zdecydować się na bitmapę. Ale to jedynie propozycja na stronę internetową. Jeśli chcielibyśmy rozwinąć swoją działalność i nasz serwis okazałby się sukcesem, logo na pewno chcielibyśmy również umieścić na różnego rodzaju gadżetach. Bitmapa się wtedy nie sprawdzi. Dlatego też, lepszym pomysłem jest zdecydowanie się na grafikę wektorową.

Co powinno znaleźć się w logotypie?

Logo powinno znaleźć najważniejsze informacje, charakterystyczne dla naszej firmy. Musi kojarzyć się z naszą marką, a jednocześnie być na tyle oryginalne aby wyróżniać się z tłumu. Ważne jest, aby w projektowaniu logo nie przesadzić. Najlepszymi projektami są te, które są proste. Dlatego też, na pewno jeśli tylko zdecydujemy się na jakiś prosty pomysł, okaże się on sukcesem. Najlepiej jest stworzyć znak czytelny, prosty w interpretacji. Dzięki temu, jednoznacznie będzie się kojarzył z naszą firmą. Logo design według google.

Projekt graficzny strony internetowej

Przede wszystkim, wiele osób zwraca uwagę na to, aby szata graficzna strony internetowej była jak najbardziej efektowna i oryginalna. Dzięki temu, taka strona nie przejdzie bez uwagi. Jeśli jednak zrobimy zbyt obfitą grafikę, taka strona będzie się bardzo długo otwierała. A to spowoduje, że internauci nie będą chcieli do nas zaglądać. W internecie każdy chce otrzymać bardzo szybko treści. Dlatego też, jak najbardziej powinniśmy zwrócić również uwagę na aspekt praktyczny pod kątem otwierania się strony internetowej. Warto również zwrócić uwagę na format zapisywanej grafiki. Zdecydowanie, warto postawić na szybkość, zamiast na jakość. Oczywiście, jakość również jest ważna, jednak należy między tymi dwiema zależnościami wypracować odpowiednie rozwiązanie, które będzie najlepsze. Przy projektowaniu grafiki należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, należy stworzyć grafikę, która będzie przejrzysta i utrzymana w konkretnej tonacji. Na stronie nie mogą znaleźć się zbyt jaskrawe kolory, ponieważ odstraszą one użytkowników. Będą męczyły ich oczy.

Nawigacja strony internetowej

Nie ma nic gorszego jak zła nawigacja strony internetowej. Bardzo ważne jest, aby użytkownik mógł szybko znaleźć na naszej stronie informacje, których szuka. Dzięki temu, nie zniechęci się do przeglądania naszej strony. Warto więc zaplanować jak najszybszy dostęp do informacji na naszej stronie. Ważne jest, aby starannie segregować zawartość strony internetowej, działy oraz podstrony. Dzięki temu użytkownicy będą mogli bardzo szybko odnaleźć znajdujące się w naszym serwisie informacje.

Sposób prezentowania treści

Przy projektowaniu strony internetowej należy zwrócić uwagę na czcionkę i sposób prezentacji treści zamieszczanych w naszej witrynie. Jeśli czcionka będzie zbyt mała lub zostanie umieszczona na nieodpowiednim tle, nikt nie będzie zadawał sobie trudu, aby rozczytać treści, które zamieszczamy w naszej witrynie. Dlatego też, użyte formaty powinny być czytelne i bardzo dobrze widoczne. Dzięki temu, użytkownicy z chęcią będą zapoznawali się z treściami, jakie umieszczamy na stronie.